Results

CHICAGO 2009

Full Relay Team Results (PDF, CSV)
Full Female Solo Results (PDF, CSV)
Full Male Solo Results (PDF, CSV)
Timing Company Website

CATEGORY   NAME           TIME
                 
OVERALL WINNERS
OVERALL SOLO MALE   DAVE HENDERSON           1:08:14
OVERALL SOLO FEMALE   JESSICA HENDERSON           1:22:51
OVERALL RELAY CO-ED   DROPCICK LENNINGTONS           1:21:53
OVERALL RELAY ALL MALE   MARQUETTE GUYS           1:15:50
OVERALL RELAY ALL FEMALE   NO ONE PUTS BABY IN THE CORNER           1:30:35
 
DIVISIONAL WINNERS
MALE 18-19   1 SAM STARBUCK
2 KEVIN ROTH
3 MATTHEW SCHWACHER
 

      1:32:53
1:33:55
1:36:32
FEMALE 18-19   1 RACHEL GIERAK           2:11:08
MALE 20-24   1 BRANDON BOCIANSKI
2 JOHN PAWLAK
3 JACOB WILLIAMS
          1:13:45
1:21:14
1:21:16
FEMALE 20-24   1 JULIE ECKERLY
2 MELISSA MOSER
3 MOLLY MIHELCIC
          1:23:09
1:28:26
1:38:04
MALE 25-29   1 DAVE HENDERSON
2 JARED TANZ
3 CHAD SIERMAN
          1:08:14
1:17:42
1:19:13
MALE 25-29   1 JESSICA HENDERSON
2 BRIAN GANNON
3 JESALYN MAHER
          1:22:51
1:24:56
1:28:51
MALE 30-34   1 BRIAN BORKOWSKI
2 JASON VOGEL
3 JUSTIN ROSE
          1:19:46
1:20:36
1:22:24
FEMALE 30-34   1 MEREDITH BEERS
2 KARI KARHOFF
3 ANGELA GHANTOUS
          1:25:25
1:29:31
1:33:51
MALE 35-39   1 JEFF ROTH
2 JIM OTOOLE
3 ARTHUR MILES
          1:22:44
1:24:53
1:26:36
FEMALE 35-39   1 HOPE SHAW
2 KIMBERLY OSBERG
3 JENNIFER SMITH
          1:31:57
1:33:43
1:38:24
MALE 40-44   1 MICHAEL RITTER
2 MARK LONG
3 STEVE BRAWLEY
          1:19:46
1:19:49
1:21:30
FEMALE 40-44   1 MEREDITH NELSON
2 BUFFI CHRISTIANSEN
3 TAMMY WIXTED
          1:33:28
1:40:01
1:41:02
MALE 45-49   1 RICH MATULA
2 RODD WHELPLEY
3 MICHAEL WITHERS
          1:23:31
1:24:48
1:26:20
FEMALE 45-49   1 EDITH RASTETTER
2 NAOMI KAPHAN
3 REGINA RANONIS
          1:53:15
1:54:17
2:00:18
MALE 50-54   1 JACK WEEKES
2 JOHN KUBACKI
3 PHILIP BARIBAULT III
 

 

      1:22:02
1:27:02
1:33:52
FEMALE 50-54   1 ALEXANDRA POPE
2 OLGA POTANAS
3 JULIE AHLERING
          2:00:21
2:12:13
2:20:15
MALE 55-59   1 MARTIN GALLAGHER
2 ROBERT RUGGERO
3 JOHN LITTLE
          1:56:35
1:59:37
2:02:08
FEMALE 55-59   1 CATHY VAN DER SCHANS
2 JONELL HOWERY
          1:49:15
2:39:50
MALE 60-64   1 MICHAEL MCCLUSKEY
2 MICHAEL ROSHAR
3 WILLIAM ADAMCZYK
          1:52:17
2:08:08
2:15:24
FEMALE 60-64   1 MARIA LAMB           2:09:50
MALE 65-69   1 LOWELL MUTCHELKNAUS
2 CHARLES LAMB
3 DON COTE
          1:49:56
2:09:50
2:29:04
FEMALE 65-69   NO FINISHERS            
MALE 70-74   1 ALLAN MCFADDEN           2:29:04
FEMALE 70-74   NO FINISHERS            
MALE 75-99   NO FINISHERS            
FEMALE 75-99   NO FINISHERS            
MALE CLYDESDALE 39 AND UNDER   1 ISLER BEN
2 JOSH AMMONS
3 ADAM TUTWILER
          1:24:07
1:27:33
1:31:09

FEMALE ATHENA 39 AND UNDER

  1 ALEXANDRA MORAVEC
2 ALANA KRONE
3 ALLISON BRANT
          1:52:03
1:54:34
2:17:06

MALE CLYDESDALE 40 AND OVER

  1 PHILLIP FOLEY
2 SSGT VAN BERRY
3 ERIC EBERTS
 


      1:48:08
1:49:18
1:50:41

FEMALE ATHENA 40 AND OVER

  1 KIM RODRIGUES
2 JENNIFER WILLIS
          2:18:41
2:23:47

ALLMALE TEAMS

  1 MARQUETTE GUYS
2 DANIEL DOLCE ITALY.COM
3 CLOWN BABY
          1:15:50
1:18:48
1:20:17

ALL FEMALE TEAMS

  1 NOBODY PUTS BABY IN A CORNER
2 18TH STREET BABES
3 AMERICAN GLADIATOR
          1:30:35
1:46:05
1:46:39
CO-ED TEAMS   1 DROPKICK LENNINGTONS
2 ZITZELSBERGER'S
3 TEAM ROBO COCK
          1:21:53
1:22:25
1:28:53